17.decembrī ESF tūristu pakalpojumu komercdarbinieku grupa kopā ar skolotāju Ievu Leimani devās mācību ekskursijā uz Rīgu, lai apskatītu Rīgu Ziemassvētku noskaņās.

           Īpaši interesants šķita Žaņa Lipkes memoriāls, šī ir vieta, kur gan slēpa, gan slēpās. Te dzīvoja Žanis Lipke ar savu ģimeni, kas Otrā pasaules kara laikā izglāba 56 ebreju dzīvības. Žanis Lipke bija iekārtojis patversmi no ebreju geto izglābtajiem cilvēkiem. Otrā pasaules kara laikā 3x3 metrus lielajā bedrē pastāvīgi uzturējās astoņi līdz divpadsmit cilvēki – bieži ļoti ilgu laiku. Izglītojamie apmeklēja "Naudas pasauli" - interaktīva ekspozīciju par naudu un tās lomu ekonomikā. Vēsturiskajā naudas glabātavā ekspozīcija izvietota divos stāvos 420 m2 platībā. Telpās saglabāti seifu skapji un divstāvu seifu telpas oriģinālās durvis, kuras sver pat 3.5 tonnas.

Grupa apmeklēja Gaismas pili, kur Latvijas Nacionālā bibliotēka atrodas kopš 2014. gada. Bibliotēkas ēku projektējis pasaulē atzītais latviešu izcelsmes arhitekts Gunārs Birkerts (ASV) un tā ir viena no nozīmīgākajām kultūras būvēm 21. gadsimtā Latvijā. Gaismas pils un tās infrastruktūra ļauj bibliotēkai ne tikai sniegt pamatpakalpojumus un organizēt savas norises, bet arī nodrošināt platformu visdažādāko sadarbības partneru aktivitātēm.
Kopā izstaigāja Vecrīgu, ielūkojās Melgalvju namā. "Ja man kādreiz sagrūt būs, mani atkal celiet jūs!” šie vārdi, kas ierakstīti Melngalvju nama sienās, rīdziniekiem kalpoja kā iedvesma nama atjaunošanai pēc nopostīšanas kara laikā. 1999.gadā tas no jauna vēra savas durvis un būtībā bija uzbūvēts no jauna. Melngalvju nams ir Valsts prezidenta rezidence kopš 2012.gada septembra, kad Rīgas pilī tika sākti restaurācijas darbi .Ekskursijas noslēgumā izglītojamie paviesojās Rīgas Tūrisma informācijas centrā (TIC) pie Rātslaukuma. Un ,protams, neiztika bez vakariņām ,,Lido,,