Ja skaidri apzināsies, kādas iespējas dzīvē paver lieliski nokārtots eksāmens, koncentrēties mācībām un eksāmena nolikšanai būs vieglāk. Ieslēdz savu motivāciju!

 

Notici sev un vizualizē!
Iedomājies, kā būtu, ja tu fantastiski, pat necerēti labi būtu nolicis eksāmenu. Atļauj sev sapņot. Izveido reālu un individuālu plānu!
Tev pilnīgi noteikti ir sava stratēģija, kā vieglāk iemācīties pārbaudes darbam. Izmanto labāko no savas pieredzes
!
 

Sadali mācīšanos, atpūties efektīvi!
Pat ļoti trenētas smadzenes nespēj uztvert informāciju vairāk par pusotru stundu. Šis absolūtas koncentrēšanās laiks katram var būt individuāls, iespējams, tev tā būs pusstunda. Esi „šeit un tagad” – koncentrējies tikai uz konkrēto mirkli, savām ķermeniskajām sajūtām un to ko redzi, dzirdi, jūti ap sevi.
 

Atkārtošana – zināšanu māte
Atkārto būtiskāko, ko esi apguvis! Centies atsaukt atmiņā iemācīto un pārbaudi sevi. Slavē sevi par jau apgūto – tas palīdzēs mācīties vieglāk un priecīgāk.

 

Veic teksta loģisko apstrādi!
Pasvītro, zīmē shēmas, izcel būtiskāko! Tas palīdz veidoties noturīgākiem neironu ceļiem smadzenēs. Labs paņēmiens ir ar zīmuli pasvītrot pašas būtiskākās teksta daļas, izdarīt atzīmes lapaspušu malās un pēc tam otrajā piegājienā pārskatīt vien atzīmētās vietas, ļaujot atmiņā atsaukt arī pārējo.
 

Pārskati savas piezīmes pirms gulētiešanas
Tu būsi izbrīnīts – naktī, miegā, zināšanas būs nostiprinājušās.
 

Nemācies pirms paša eksāmena!
Augstākais, ko vari darīt, – no rīta pārskati savus pasvītrojumus konspektos vai grāmatā. Un aizmirsti Atļauj sev būt pilnīgā nezināšanā līdz mirklim, kad jau zināmi jautājumi un jāsāk gatavot atbildes. Ja būsi iepriekš mācījies, visas vajadzīgās zināšanas uzpeldēs it kā no tukšuma.
 

Atļauj būt sev ģeniālam!
Tu spēj daudz vairāk, nekā sev tici. Jo sevišķi, ja piesaisti palīgā savus milzīgos zemapziņas resursus un ievēro savu smadzeņu fizioloģiskās vajadzības un īpatnības.